MIASTO MONITOROWANE – personel, aspekty prawne i technika systemów CCTV

 • Top 1

  Konferencja "Miasto Monitorowane" to spotkanie użytkowników miejskich systemów CCTV z całej Polski i wspaniała okazja do wymiany doświadczeń

 • Top 4

  "Ta konferencja była jedyna w swoim rodzaju. Przede wszystkim z uwagi na, nieporuszaną aż tak szeroko gdzie indziej, tematykę miejskich systemów telewizji dozorowej (....) zawierała prawie wyłącznie treści merytoryczne"

   

  "Systemy Alarmowe"

 • Top 2

  Konferencja "Miasto Monitorowane" to najskuteczniejsze, najbardziej aktualne rozwiązania techniczne, organizacyjne i dotyczace pracy operatorów CCTV, z Polski i ze świata

 • Top 3

  Konferencja "Miasto Monitorowane" to najciekawsi polscy i zagraniczni prelegenci

 • Top 5

  Sponsor Główny V edycji międzynarodowej konferencji "Miasto Monitorowane - personel, aspekty prawne i technika systemów CCTV"

   

  Sulejów, 25-27 październik 2017

 • Top 6

  Sponsor Główny V edycji międzynarodowej konferencji "Miasto Monitorowane - personel, aspekty prawne i technika systemów CCTV"

   

  Sulejów, 25-27 październik 2017

Smaller Default Larger

O konferencji

Międzynarodowa konferencja „MIASTO MONITOROWANE – personel, aspekty prawne i technika systemów CCTV" jest wspólną inicjatywą Akademii Monitoringu Wizyjnego, Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych RP oraz Straży Miejskiej w Częstochowie. Pierwsza edycja konferencji miała miejsce w 2011 r. i od tego czasu regularnie odbywała się w Częstochowie lub jej okolicach. W 2016 roku spotkanie odbyło się pod szczytami Tatr, w Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczna edycja odbędzie się w sercu Polski - w Sulejowie, w dawnym klasztorze Cystersów.

 

Cele konferencji:

 1. Prezentacja najlepszych rozwiązań technicznych i organizacyjnych w miejskich systemach monitoringu wizyjnego.
 2. Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk między użytkownikami miejskich systemów monitoringu wizyjnego w Polsce.
 3. Ocena najnowszych trendów pojawiających się na rynku CCTV.

 

Począwszy od pierwszej edycji, międzynarodowa konferencja „Miasto Monitorowane" gości najciekawszych polskich i zagranicznych prelegentów, m.in.: dr Craiga Donalda z RPA – światowego eksperta zajmującego się organizacją i pracą operatorów, Afke Besselink – doradczynię burmistrza Rotterdamu w zakresie CCTV i polityki bezpieczeństwa miasta, czy dr Rafała Wiewiórowskiego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

 

Konferencja podejmuje inicjatywy na rzecz wprowadzenia standardów działania miejskich systemów CCTV w Polsce. W poprzednich edycjach były to: prezentacja „Karty demokratycznego zastosowania monitoringu wizyjnego" przygotowanej przez European Forum for Urban Security i dyskusja poświęcona nowej ustawie dla systemów CCTV z udziałem przedstawicieli Rzecznika Praw Obywatelskich i Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

 

Ważnym elementem spotkania jest atmosfera sprzyjająca nawiązywaniu kontaktów i wymianie doświadczeń pomiędzy uczestnikami. Obok bogatego programu merytorycznego, organizatorzy przygotowują nieformalne spotkania i niespodzianki dla uczestników – w poprzednich edycjach były to m.in. uroczysta kolacja, której towarzyszył koncert orkiestry dudziarzy „Częstochowa Pipes and Drums", czy zwiedzanie niedostępnej dla turystów biblioteki klasztoru jasnogórskiego.

 

W konferencji rokrocznie bierze udział około 100 samorządowców, policjantów i strażników miejskich reprezentujących miasta w całej Polsce, a także przedstawiciele administracji centralnej i służb specjalnych. Długofalowym celem konferencji jest stworzenie polskiego odpowiednika brytyjskiej „CCTV User Group" – stałego forum użytkowników miejskich systemów monitoringu wizyjnego, które będzie tworzyć standardy działania tych systemów i opiniować zmiany w przepisach.

 

Międzynarodowa konferencja „Miasto Monitorowane – personel, aspekty prawne i technika systemów CCTV" jest najciekawszym, najbardziej merytorycznym i jedynym w Polsce, regularnie organizowanym spotkaniem wyłącznie poświęconym miejskim systemom CCTV.

Hidden menu