MIASTO MONITOROWANE – personel, aspekty prawne i technika systemów CCTV

 • Top 1

  Konferencja "Miasto Monitorowane" to spotkanie użytkowników miejskich systemów CCTV z całej Polski i wspaniała okazja do wymiany doświadczeń

 • Top 4

  "Ta konferencja była jedyna w swoim rodzaju. Przede wszystkim z uwagi na, nieporuszaną aż tak szeroko gdzie indziej, tematykę miejskich systemów telewizji dozorowej (....) zawierała prawie wyłącznie treści merytoryczne"

   

  "Systemy Alarmowe"

 • Top 2

  Konferencja "Miasto Monitorowane" to najskuteczniejsze, najbardziej aktualne rozwiązania techniczne, organizacyjne i dotyczace pracy operatorów CCTV, z Polski i ze świata

 • Top 3

  Konferencja "Miasto Monitorowane" to najciekawsi polscy i zagraniczni prelegenci

 • Top 5

  Sponsor Główny V edycji międzynarodowej konferencji "Miasto Monitorowane - personel, aspekty prawne i technika systemów CCTV"

   

  Sulejów, 25-27 październik 2017

 • Top 6

  Sponsor Główny V edycji międzynarodowej konferencji "Miasto Monitorowane - personel, aspekty prawne i technika systemów CCTV"

   

  Sulejów, 25-27 październik 2017

Smaller Default Larger

III edycja konferencji - czerwiec 2014

III edycja międzynarodowej konferencji „MIASTO MONITOROWANE – personel, aspekty prawne i technika systemów CCTV” odbyła się 25-26 czerwca w Kochcicach k. Częstochowy, w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym "Strzelnica", malowniczo położonym wśród łąk i pól, z dala od miejskiego zgiełku.

 

Głównym tematem konferencji były wyniki kontroli skuteczności działania miejskich systemów monitoringu wizyjnego w Polsce, przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli. Na nasze specjalne zaproszenie, do Kochcic przyjechał Edward Lis - dyrektor Delegatury NIK w Lublinie, realizującej kontrolę, który przedstawił czynniki, które w ocenie Izby decydowały, że w jednych miastach te systemy działały skuteczniej, niż w innych. Prezentacja dyrektora Lisa, stała się przyczynkiem do dyskusji, w której aktywnie wzięli udział uczestnicy konferencji – komendanci i pracownicy straży miejskich, policjanci i samorządowcy. Tematów do dyskusji i punktów widzenia było tak dużo, że nie wystarczyło przewidzianego na nią czasu.

 

Jednym z podstawowych celów konferencji jest prezentowanie rozwiązań technicznych, organizacyjnych i prawnych dla miejskich systemów CCTV, stosowanych zagranicą, tak aby ich polscy użytkownicy mieli dostęp do aktualnych, światowych trendów i punkt odniesienia własnej, codziennej pracy z wykorzystaniem miejskich systemów CCTV. Do udziału w III edycji spotkania „MIASTO MONITOROWANE” zaprosiliśmy sąsiadów z południa - funkcjonariuszy i pracowników technicznych z miejskich policji z Havirova z Czech i z Liptowskiego Mikulasza ze Słowacji. W obu przypadkach zaprezentowali oni ciekawe podejście do miejskich kamer, w tym rozwiązania nie stosowane w Polsce, np. łączenie obrazów z miejskich i z osobistych kamer, w które wyposażeni są policjanci, na potrzeby dokumentowania interwencji.

 

Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali także innych prezentacji dotyczących skutecznego wykorzystania miejskich systemów CCTV, m.in.:

 

 • „Projekt systemów monitoringu wizyjnego – zasady i najczęściej popełniane błędy"

 

 • "Budowanie zespołu operatorskiego – doświadczenia z rozbudowy systemu monitoringu wizyjnego Częstochowy"

 

 • Wymagania operacyjne dla systemu monitoringu wizyjnego według najnowszej Polskiej Normy PN-EN 50132-7:2013-04

 

 • „W jaki sposób operator wykrywa sprawców zdarzeń?"

 

Po zakończeniu części merytorycznej, na uczestników konferencji czekały atrakcje ośrodka „Strzelnica”– quady, gokarty i strzelanie z długiej broni, na profesjonalnej strzelnicy. Z uwagi na przelotne opady, mogli poczuć się jak zawodnicy formuły pierwszej, ścigający się po mokrym torze, w padającym deszczu. Próbowali swoich sił na pełnym niespodzianek, błotnistym torze dla quadów. Na zakończenie pierwszego dnia konferencji tradycyjnie odbyła się uroczysta kolacja, którą uświetnił występ „Częstochowa Pipes & Drums” – zespołu wykonującego tradycyjną muzykę szkocką, na Wielkich Dudach Szkockich.

 

Podczas konferencji portfolio oferowanych rozwiązań i produktów zaprezentowali sponsorzy: Robert Bosch Sp. z o.o. – Sponsor Główny, Miraccord i MWM Sp. z o.o.

 

W konferencji wzięło udział 50 przedstawicieli z miast wykorzystujących miejskie systemu monitoringu wizyjnego z całej Polski.

 

Zdjęcia w galerii publikujemy dzięki uprzejmości Andrzeja Popielskiego, z dwumiesięcznika branży security "Systemy Alarmowe", które były patronem medialnym konferencji.

 

     
       
       
       
       
       

Hidden menu